Anlatımlı Kolay Bebek Battaniyesi Yapımı

Bu yazımızda çok hoş ve kolay bebek battniyesi modelinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım. Çünkü hemen hemen bütün anneler bebeklerine birşey örmek isterler ve bu battaniye örgüsü çok kolay olan bir modeldir. Sizde nasıl yapıldığını görünce bana hak vereceksiniz.Bebek battaniyemizi orta kalınlıkta renkli iplerle bu aşağıdaki şeritleri yaparak başlamalıyız.

İki tane ikili trabzan 2 zincir tekar bir tane ikili trabzan yapıp tekrar 3 zincirle üst sıraya dönüp işlemi tekrar ediyoruz. Şeritleri yapmak istediğiniz battaniyenin boyutlarına göre örmelisiniz ve istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz. Daha sonra beyaz iple 6 zincir çekerek daha once ördüğümüz şeritlerin resimlerde görünen kısımlarına batarak devam ediyoruz.

Altı zincirle batma işlemi bittiğinde tekrar sıra basında 3 tane ikili trabzan 2 zincir tekrar 3 tane ikili trabzan yaparak bir öncekı sırada 6 zimcir çekerek olusturduğumuz yuvaları dolduruyoruz.3 trabzan iki zincir çekmiş olduğumuz  kısımlarda iki zincir olan yerde bir önceki şerite bağlıyoruz.Bu battaniyeyi bu şekilde kullanmak mümklün olduğu kadarıyla gibi bence pamuklu bir kumaş ile astarlamak çok daha güzel olur.

Bu şekilde örgü bebebek battaniyesi yapılışına devam ediyoruz

 

Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı ( Resimli Anlatım )

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git