Amigurumi Oyuncaklar Nasıl yapılır?

Amigurumi son günlerde ülkemizde hobi haline gelmiş durumda ve çok sevilmektedir. Amigurumi Japonca kökenli bir kelimedir. Örgü oyuncak şeklinde de çevirebiliriz. Türkiye’de sık iğne şeklinde de bilinen tığ işiyle yapılmaktadır.

Sevilme sebepleri tabi ki cazip olması neden mi çok cazip çünkü amigurumi oyuncakları sevdiklerinize gözünüz arkada kalmadan hediye edebilirsiniz.Çok uzun ömürlüdür.Kirlendiğinde tıpkı kıyafetleriniz gibi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Ekonomiktir,güzel bir oyuncak için çok paralar vermeye gerek yok sadece hayal gücünüzü kullanarak bebeklerinize ya da bir arkadaşınızın çocuğuna  harika oyuncaklar yapabilirsiniz.El emeği gözünüzün nuru bu hediyeler tabi ki oldukça kıymetli olcaktır.

 

Amigurumi Oyuncak Örnekleri

 

Şu an insan sağlığını düşünen oyuncaklarda mevcut tabi ki piyasada , ama birazcık pahalılar.Ben burada size çok yüksek maliyetlere sahip olmayan ve daha bir çok yararı olan oyuncaklar var diyorum . Hemde bunları siz yapabiliyorsunuz. Herkes bir amigurumi yapabilir ve herkesin bir örgü oyuncağı olabilir.Şimdiden sevenlerine kolay gelsin diyorum.

 

Amigurumi Oyuncak Yapımı Video

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git