90’lardan Kalan 7 Moda Mirası

Merhaba değerli takipçilerimiz; sizler için moda notları, moda ipuçları ve moda örnekleri sunmaya devam ediyoruz. Dikkat ettiniz mi? Moda sürekli kendini tekrar ediyor gibi, bir sene önce 2000’leri yaşadık, şimdilerde 90’ları yaşıyoruz, 60’ları yaşadık birkaç sene önce derken moda sürekli kendini geliştirerek tekrar ediyor.

Bu durum sizler gibi bizim de dikkatimizi çekmedi sayılmaz. 90’lar modasını yaşadığımız şu günlerde bizleri 90’lı yıllara göre götüren 7 moda mirasını tespit ettik ve sizlere sunmaya çalışacağız. Her moda döneminde olduğu gibi 90’lı yılların modasında da kendine has öğeler vardı. İşte bu öğelerden günümüzde de görebildiğimiz parçalar;

Kesik Üstler
Kesik üstler son yıllarda çok moda hale geldi, birçok kıyafetin desen edilişinde kesik üst modası kullanılıyor. İlerleyen yıllarda da kesik üstleri çokça görecek gibiyiz.

80-90-modasi

Birkenstock Terlikler
Benimde bir türlü ısınamadığım hatta tipsiz bulduğum bu terlikler son yıllarda tekrar moda olmaya başladı. Bunun temel sebebi ise kombinlere rahat uyum sağlaması ve gerçekten rahat olması olabilir. Benim her ne kadar da olsa hala ısınamamış olmam sizin de ısınamayacak olduğunuz anlamına gelmez. Birkenstock Terlikler ile sizlere mutluluklar dilerim.

Salopet yani bizce Bahçıvan Pantolonu
Hatırlar mısınız bilmem ama ben çok net hatırlayabiliyorum. Yeşilçam filmlerinde çokça görüyorduk bu omuzdan askılı tulumları ya da başka deyişle pantolonları. Son yıllarda tekrar moda olan Salopetler de uzunca bir süre kullanılacak gibi.

Yüksek Tabanlı Spor Ayakkabılar
En çok da bunu görür olduk değil mi? Yüksek tabanlı spor ayakkabılar sanki benim gibi kısa boyluların imdadına yetişti de tekrar moda oldular. Bu tür ayakkabıları da raflarda tekrar tekrar görecek gibiyiz.

Bele Bağlama Modası
Hani hava soğuk olur diye yanımıza aldığımız o ceketler, gömlekler var ya 90larda olduğu gibi onları yine bele bağlıyoruz. Bele bağlama modası her dönemde moda olabileceğine inanıyorum. Çünkü modadan çok ihtiyaç bence…

Artık El Çantası Değil Sırt Çantası
90’lı yıllarda da olduğu gibi kadınlarımız küçük el çantaları ve ya büyük askılı kol çantalarında sıkıldılar. Günümüzde de rahatlıkla görebileceğimiz gibi sırt çantası modası tekrar gün yüzüne çıkıyor.

Yüksek Bel Pantolonlar
Yüksek bel pantolonlar da son zamanlarda düşük bel ve normal bel pantolonlara göre daha çok rağbet görüyor.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git